8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

آنچه که باید درباره گاز اتیلن و رنگ آوری با آن بدانیم

اتیلن یک هورمون گیاهی مهم و طبیعی است.

بلوغ و عمر (پیری) گیاهان را تنظیم می کند. اتیلن معمولاً در مقادیر کم توسط اکثر میوه ها و سبزیجات تولید می شود. با این حال، میوه‌هایی مانند موز، آووکادو و گوجه‌فرنگی مقادیر بیشتری اتیلن تولید می‌کنند و این آزاد شدن اتیلن باعث شروع چندین عمل مانند افزایش تنفس، تولید اتیلن بیشتر و تغییر در رنگ، عطر و طعم می‌شود. خوشبختانه، شروع این تولید داخلی اتیلن قابل کنترل است. توانایی شرکت‌ دانش تدبیر برنا صنعت در استفاده از اتیلن امکان ارتقای زمان‌های رسیدن قابل پیش‌بینی و رسیدن یکنواخت‌تر را فراهم می‌کند… نتیجه آن کیفیت بهتر محصول و رضایت مصرف‌کننده است.

به طور کلی اتیلن به عنوان عنوان یک گاز ایمن شناخته می شود (GRAS)

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA). با توجه به مقادیر متعدد مواد غذایی، همه چیز را دسته بندی نمی کند. مانند نمک، فلفل و سرکه که نمونه‌هایی از این موارد هستند. اینها، همراه با اتیلن، همگی در دسته مواد غذایی قرار می گیرند که، زمانی که برای اهداف ذکر شده، مطابق با شیوه تولید خوب استفاده می شوند، توسط FDA به عنوان عموماً ایمن (GRAS) برای چنین مصارفی شناخته می شوند.

کلسیم کاربید برای رسیدن ایمن نیست.

کلسیم کاربید در برخی کشورها به عنوان منبع گاز استیلن که یک عامل رسیدن مصنوعی است استفاده می شود. با این حال، استیلن برای رسیدن تقریباً به اندازه اتیلن مؤثر نیست و استیلن یک هورمون گیاهی طبیعی مانند اتیلن نیست. همچنین، کاربید کلسیم ممکن است حاوی آثاری از آرسنیک و فسفر باشد که هر دو برای انسان بسیار سمی هستند، بنابراین استفاده از این ماده شیمیایی برای رسیدن در اکثر کشورها خطرناک و غیرقانونی است.

اتیلن در غلظت های موجود در اتاق های رسیدن (100-150 ppm) برای انسان مضر یا سمی نیست.

در واقع، اتیلن از نظر پزشکی به عنوان یک بیهوش کننده در غلظت های قابل توجهی بیشتر از غلظت های موجود در اتاق های رسیدن استفاده می شد. با این حال، اتیلن اغلب به عنوان دلیل مشکل در تنفس در اتاق‌های در حال رسیدن هدف قرار می‌گیرد.

آنچه می تواند بر برخی افراد تأثیر بگذارد معمولاً این است:

سطح دی اکسید کربن (CO2): CO2، توسط میوه در حال رسیدن در اتاق تولید می شود و سطح آن با گذشت زمان افزایش می یابد.

سطح اکسیژن: اکسیژن موجود در اتاق هنگام بارگیری توسط میوه در حال رسیدن کم می شود. و این موضوع گاهی اوقات تنفس در اتاق در حال رسیدن را دشوار می کند.

افزایش CO2 و کاهش سطح اکسیژن از دلایل اصلی تخلیه اتاق رسیدن هستند.

عمل اتیلن در دماهای پایین تر کند می شود.

در حداقل درجه حرارت، میوه اساساً غیر فعال است و به خوبی به اتیلن عرضه شده از خارج پاسخ نمی دهد.

اتیلن در اکثر مواد نفوذ می کند.

در واقع، از طریق جعبه های حمل و نقل مقوایی، چوب و حتی دیوارهای بتنی نفوذ می کند.

اتیلن برای بسیاری از میوه ها، سبزیجات و انواع گل مضر است.

در حالی که اتیلن به دلیل توانایی آن در آغاز فرآیند رسیدن در چندین میوه بسیار ارزشمند است، همچنین می تواند با تسریع روند پیری و کاهش کیفیت و ماندگاری محصول برای بسیاری از میوه ها، سبزیجات، گل ها و گیاهان بسیار مضر باشد. درجه آسیب به غلظت اتیلن، مدت زمان قرار گرفتن در معرض اتیلن و دمای محصول بستگی دارد. اگر مشکوک به آسیب اتیلن باشد، باید آزمایش سطوح اتیلن انجام شود.

این نشان می دهد که آیا یکی از مراحل زیر باید دنبال شود:

1- اقلام تولید اتیلن (مانند سیب، آووکادو، موز، خربزه، هلو، گلابی و گوجه فرنگی) باید جدا از اقلام حساس به اتیلن (کلم بروکلی، کلم، گل کلم، سبزیجات برگدار، کاهو و غیره) نگهداری شوند. همچنین اتیلن از موتورها ساطع می شود. موتورهای پروپان، دیزل و بنزین همگی اتیلن را به اندازه کافی تولید می کنند که به محصولات حساس به اتیلن آسیب برساند.

2- تهویه محل ذخیره سازی، ترجیحاً در خارج از انبار، به طور مداوم یا منظم برای پاکسازی هوا از هرگونه اتیلن

3- اتیلن را با فیلترهای جاذب اتیلن حذف کنید. اینها در کاهش و حفظ سطوح اتیلن پایین ثابت شده اند

اتیلن در غلظت های بالا قابلیت انفجار دارد.

در 27000 ppm، فقط یک جرقه می تواند اتیلن را مشتعل کند و باعث انفجار مرگبار شود. ما یک بخش کامل از وب سایت خود را به انفجارهایی که ممکن است از اتیلن بیش از حد ایجاد شود اختصاص داده ایم: انفجار اتیلن. با این حال، هنگام استفاده از محصولات ما طبق دستورالعمل، رسیدن به سطح انفجار امکان پذیر نیست. سطح مواد منفجره حدود 200 برابر بیشتر از سطح لازم برای شروع رسیدن است. همیشه از ژنراتورهای ما در اتاق‌های رسیدن که 1600 فوت مکعب یا بزرگتر (45 متر مکعب) هستند استفاده کنید.

اتیلن برای مرکبات سبز استفاده می شود.

این یک فرآیند طبیعی است که باعث تغییرات رنگدانه می شود: از بین رفتن رنگ پوست سبز با حذف کلروفیل، که به رنگ نارنجی یا زرد اجازه می دهد تا به طور کامل کل پوست را بپوشاند. هیچ از دست دادن طعم ایجاد نمی شود. این صرفاً ادامه روند طبیعی گیاه است.

بدون ديگاه

ارسال نظر