8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ساخت اتاقهای رایپنینگ موز

ساخت سردخانه موز به روش هوای اجباری

درب برقی بالا رونده هوا بند
(ساخته شده با حداقل نصف قیمت نمونه های خارجی)

همانطور که می دانید با توجه به نیاز روز افزون و افزایش جمعیت و نیاز به غذای سالم باید منابع آبی و غذایی به شکل بهینه و به روز همگام با جهان تغییر نماید و از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

در این راستا شرکت دانش تدبیر برنا صنعت به بومی سازی تکنولوژی پردازش میوه های استوایی و فرازگرا که هر روزه تولید و مصرف آن در کشور رو به افزایش است اقدام نموده است. دانش و فرآیندهای رسیدن مدرن گسترده نیست و شرکتهای معدودی در جهان به چنین کاری اقدام کرده و هزینه های اجرایی آن در ایران بسیار بالا و بخاطر تحریمهای ظالمانه غرب با مشکل مواجه است (انجام این پروژه توسط این شرکت با کاهش بیش از یک چهارم هزینه و کمترین ارز بری بخاطر استفاده از محصولات داخلی انجام شده است).

این اتاقها به گونه ای طراحی شده اند که شرایط محیطی خاص را برای کنترل فرآیند رسیدن اصلاح و تنظیم می کنند و در نهایت از هدر رفت آب و کیفیت میوه می کاهند و ماندگاری آن را افزایش می دهند.

در اتاقهای پردازش موز، دمای محیط و مرکز میوه، رطوبت نسبی، دی اکسید کربن و غلظت اتیلن و گردش هوا کنترل می شود تا موز در مدت زمان قابل تنظیم، رسیده و پس از آن در دمای انبارداری بهینه نگهداری شود. همچنین این اتاق‌ها می‌توانند ضایعات میوه‌ها ناشی از حمل ناکارآمد را بسیار کم کنند.

(بیش از ۶۰ درصد از موزهای صادراتی در جهان قبل از رسیدن به دست مصرف کننده بیمار یا ضایع می‌شوند)

در روشهای عمل آوری سنتی به دلیل عدم کنترل دما داخل میوه ها و رطوبت و دیگر پارامترهای پردازش میوه، ضایعات در حدود 100 کارتن از یک کانتینر میوه است. درصورتی که در روش هوای اجباری این میزان نزدیک به صفر است.

در روش هوای اجباری بخاطر سیکل بسته در محیط کوچکتر، انرژی و آب کمتری مصرف شده و یکنواختی رسیدن محصول بیشتر است و همچنین عمر محصول پس از تغییر رنگ و شیرین شدن بسیار بالاتر از روشهای سنتی است.

سلامت این روش کاملاً ثابت شده و مورد تایید استانداردهای مختلف غذایی است و در همه دنیا رایج است.

نمایی از نرم افزار اختصاصی متصل به کنترل مرکزی

این سالنها با قابلیت کنترل در محل و آنلاین طراحی شده و قابل برنامه ریزی و تغییر همه پارامترها به صورت پیشرفته هستند.

مدیریت نرم افزار در کمال سادگی تنظیمات و خروجیهای پیشرفته کنترلی را ارائه می نماید و با چند سطح دسترسی از نظر امنیتی فرآیند را کنترل کرده و با خروجی نمودار در نمایشگر و ذخیره اطلاعات در حافظه داخلی همه پروسه قابل پردازش دقیق است.

  • کنترل روند روزانه با برنامه خودکار
  • 8 دماسنج دقیق برای پالپ میوه ها و اتاق اصلی
  • میزان رطوبت نسبی با کنترل روزانه و اتوماتیک با سنسور
  • تزریق اتیلن اتوماتیک در روز اول (با سنسور اتیلن)
  • تهویه حساس بهCO2 درطول چرخه رساندن میوه با حسگر
  • کنترل هوادهی با متغیر بودن فنهای دمنده و مکنده
  • آلارم حساس به متغیرهای ضروری در زمان کار

و ده ها امکان مدیریت پردازش که یک روند کنترل شده و خروجی نهایی با کیفیت را به ارمغان می آورند

 

 

 

بخشهای از نرم افزار مدیریت اتاق رنگ آوری و پردازش موز

شرکت دانش تدبیر برنا صنعت افتخار همکاری با بسیاری از شرکتها و همکارانی را که در صنعت نگهداری میوه و ساخت تاسیسات و الکترونیک، سنسور و… در این کشور فعالیتهای گسترده ای داشته اند را داشته و دارد.

ساخت اتاقهای پردازش و نگهداری موز و دیگر میوه های فرازگرا ثمره سالها فعالیت مستمر و تحقیق و پژوهش در این زمینه است، امیدواریم با اجرای چنین پروژه هایی سهمی در کاهش ضایعات کشاورزی و افزایش کیفیت محصولات داخلی و در نهایت رسیدن محصول با کیفیت به دست هموطنان عزیزمان در سرتاسر ایران عزیز داشته باشیم.

آموزش و نکات کلیدی پردازش موز سبز

 

آموزش کامل رنگ آوری موز سبز

در این جزوه آموزشی به لطف تجربه رسیدن موز و تحقیقات گسترده و همکاری با رایپنرهای سنتی و مدرن ایرانی و خارجی برای مشتریان سیستم رایپنینگ مطالبی گرداوری کردیم شامل آموزش مرحله به مرحله از تحویل گرفتن موز سبز و شناسایی موز خراب یا مریض و چگونگی کار و تنظیمات سیستم و در نهایت نکات کلیدی که برای یک رایپنر موز برای تغییر رنگ و طعم لازم و سالها تجربه و آزمون و خطا لازم داشته که در نهایت منجر به یک تغییر رنگ با شماره رنگ مورد نظر با کمترین افت وزن و ظاهر زیبا و شیرین با ماندگاری طولانی می گردد.

©  تکثیر و نشر ممنوع است (فقط برای مشتری سیستم رایپنینگ گردآوری شده است).

نمودار تغییر رنگ موز در روند رسیده شدن

موانع و چالشهای موجود پیرامون واردات، پردازش و فروش موز

 

موانع و چالشهای موجود پیرامون تجارت موز

در این جزوه با توجه به تجربه واردات، پردازش و فروش موز و همکاری با بازرگان و ترخیص کاران ایرانی و خارجی و فروشندگان میادین تره بار  برای مشتریان سیستم رایپنینگ مطالبی گرداوری کرده ایم که شامل موانع و چالشهای موجود پیرامون واردات، پردازش و فروش موز است که راه ورود به این تجارت را شفافتر و میزان ریسک و زیان را کاهش می دهد و باعث افزایش راندمان در این تجارت برای تازه واردان می گردد.

©  تکثیر و نشر ممنوع است (فقط برای مشتری سیستم رایپنینگ گردآوری شده است).

از صفر تا صد با شما هستیم ، لطفا با ما در تماس باشید در اولین فرصت به شما پاسخ خواهیم داد.