en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
دستگاه ازن ژنراتور

سالنهای سردخانه انواع مختلفی از غذاها از جمله سبزیجات ، میوه ها ، گوشت ها ، غذاهای دریایی و غیره را در خود جای می دهند. تزریق ازن در هوا در داخل سردخانه ها باعث می شود محیط عاری از باکتری باشد. در نتیجه فعالیت باکتریایی روی سطوح غذاهای انبار شده حداقل است و این باعث افزایش ماندگاری مواد غذایی می شود. نکته مهم ایمنی این است که ازن دارای نیمه عمر بسیار کوتاهی است ، هیچگونه سمی در غذاها و محیط زیست بوجود نمی آورد. ثابت شده است که ازن در سردخانه های نگهداری غذا از مزیت فوق العاده ای برخوردار است.

انبار و سردخانه به راحتی می توانند دما ، رطوبت و تمیزی مورد نیاز را حفظ کنند. اما حفظ ایمنی و بهداشت بسیار دشوار است. مهم است که تعداد آزمایشات خرد را تحت کنترل داشته باشیم وگرنه عمر مفید و کیفیت به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می گیرد. چالش اصلی در انبارها و سردخانه ها کنترل قارچ ها ، باکتری های مود در هوا و ویروس ها است.

استفاده از دوز کنترل شده ازن در سیستم انتقال هوا می تواند رشد کپک ، قارچ ها و میکروارگانیسم ها را به میزان قابل توجهی کنترل کند. سردخانه مجهز به دستگاه ازن ساز اجازه رشد کپک و قارچ را در محصولات و محیط سردخانه نمی دهد. اگر کپک و قارچ در غذا وجود داشته باشد ، ازن بازیابی آنها را آغاز کرده و بوی تولید شده توسط آنها را نیز از بین می برد. کاهش دمای سردخانه روند تخریب را کند می کند. برخی از میوه ها مانند سیب و موز در طی مرحله نگهداری گاز اتیلن آزاد می کنند و اتیلن در هوا می تواند روند رسیدن را تسریع کند. ازن تولید شده در سردخانه با اتیلن واکنش داده و روند رسیدن را کند می کند.

اتاق های سردخانه انواع مختلفی از غذاها از جمله سبزیجات ، میوه ها ، گوشت ها ، غذاهای دریایی و غیره را در خود جای می دهند. درجه حرارت از خنکایی پایین تا زیر دمای متغیر است. همه محصولات غذایی ، بسیار تجزیه پذیر هستند ، حتی در چنین محیط های سردی شروع به پرورش باکتری می کنند. باکتری های جوی بر روی غذاها لنگر می اندازند و به سطوح غذاهای زیر انبار حمله می کنند. این به آرامی در داخل پوسیدگی غذا گسترش می یابد. این همان فرایندی است که در دمای محیط انجام می شود. تنها تفاوت این است که به دلیل دمای پایین در یک سردخانه ، این روند پوسیدگی در مقایسه با دمای بالاتر محیط کندتر است. این امر مستلزم کنترل رشد باکتری در جو اطراف غذاها است. استفاده از مواد ضدعفونی کننده به کنترل فعالیت باکتری ها کمک می کند ، اما مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده نباید هنگام مصرف بخشی از غذا شود. اوزون در چنین سردخانه هایی دارای مزیت فوق العاده ای است.

تزریق ازن در هوا در داخل سردخانه ها باعث می شود محیط داخل باکتری عاری باشد. در نتیجه فعالیت باکتریایی روی سطوح غذاهای زیر انبار حداقل است. همچنین مشخص شده است که سبزیجات ، میوه ها ، گوشت ها ، غذاهای دریایی ، حتی تخم مرغ هایی که در آب ازن شده شسته می شوند ، عمر مفید این محصولات را افزایش می دهد. این به این دلیل است که ازن باکتری های سطحی موجود در همه غذاها را از بین می برد ، بنابراین فعالیت باکتریایی را روی سطوح غذاها کاهش می دهد ، در نتیجه پوسیدگی را کاهش داده و عمر مفید را افزایش می دهد. همین اصل در مورد استفاده ازن در محیط داخل سردخانه ها نیز صدق می کند. مواد غذایی با ازن تازه تر و طولانی تر از شرایط بدون استفاده از ازون در سردخانه ها می مانند. بهترین مزیت این است که ازون نیمه عمر بسیار کمی دارد ، و پس از مصرف هیچ سمی در محیط و همچنین غذاها وجود ندارد. مولکولهای ازن با برگشت به اکسیژن محیط را عاری از هرگونه سمیت می کند.

ازن به عنوان یک بیوسید استفاده می شود. و با همان اثربخشی استخرهای شنا ، این ماده نه تنها آب را ضد عفونی می کند بلکه به جلبک ها و قارچ های ایجاد شده نیز حمله می کند و رشد آن را کاهش می دهد و آب را در شرایط مناسب برای حمام در معرض نور خورشید قرار می دهد. ازن بسیار مأثر است زیرا توانایی کاهش بیوفیلم ایجاد شده در اتاق سرد را دارد که عامل اصلی خوردگی و کاهش تبادل حرارت است. در واقع ، ازن به عنوان یک زیست کش مو ثرتر از کلر است.

به همین دلیل است که استفاده از ژنراتورهای ازن در اتاق های تبرید ، بدون شک ، راه حل ایده آل است.

از آنجا که هیچ گونه بقایایی بر جای نمی گذارد ، توصیه می شود هنگام ذخیره میوه و سبزیجات ، و همچنین در صنعت گوشت یا در صنعت ماهیگیری از آن استفاده کنید. تولیدکنندگان ازن محدود به استتار بوها نیستند ، بلکه مولکول های مولد آنها را کاملاً از بین می برند و یک اتاق سرد بی بو را پشت به ارمغان می آورند. و از آنجا که ازن میکروارگانیسم ها را از بین می برد ، ضد عفونی مطلق است. استفاده از آن هیچ بو و مزه ای به غذاهای ذخیره شده اضافه نمی کند. علاوه بر این ، در مورد گوشت و ماهی ، و همچنین میوه ها و سبزیجات ، استفاده از ازن باعث افزایش ماندگاری و کیفیت غذا می شود ، بدون این که هیچ گونه تغییری در کیفیت یا ماهیت آن ایجاد شود ، زیرا گاز ازن هر گونه عوارض را از بین می برد. نشانه قارچ یا باکتری

دانش تدبیر برنا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش محصولات ازن ژنراتور فلیک در ایران با توانايی توليد حداقل 20 گرم در ساعت تا حداكثر 4 كيلوگرم در ساعت (بسته به نیاز و سفارش مشتری) با یکسال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد.