en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

چگونه انبارهای سردخانه را مدیریت کنیم؟

مدیریت سردخانه شامل الزامات ذخیره سازی محصولات، برنامه های بارگیری و حمل و نقل، قوانین بهداشتی، عملکرد منظم دستگاه های خنک کننده و نگهداری دوره ای دستگاه ها می باشد.

مدیریت صحیح دما: یکی از مهمترین الزامات نگهداری در سردخانه مدیریت صحیح دما است. دمای نامناسب تنها بر کیفیت و ایمنی محصولات تأثیر نمی گذارد بلکه باعث می شود که دستگاه های خنک کننده به طور مداوم کار کنند تا مقدار دمای مورد نظر را فراهم کنند. این امر منجر به افزایش مصرف برق می شود. خنک کننده همگن هر سالن سردخانه برای حفظ تازگی محصولات بسیار مهم است. سرمایش همگن با انتخاب و نصب دستگاه های برودتی صحیح و استفاده از ساندویچ پانل هایی که کیفیت عایق بالایی دارند امکان پذیر است.

استفاده از اصل FIFO (اولین ورودی اولین خروجی): این اصل یک روش بسیار مهم برای نظارت بر حرکت محصول در انبار سرد است. امکان فساد برای محصولاتی که برای مدت طولانی ارسال نمی شوند و در انبار باقی می مانند افزایش می یابد. به منظور افزایش کارایی سردخانه ها، تاریخ انقضا و تاریخ دریافتی محصولات به انبار را پیگیری کنید. از این رو سیستمی را ایجاد کنید که قدیمی ترین بار موجود را زودتر از دیگر محصولات از سالن سردخانه خارج نماید.

چیدمان مناسب: اگرچه انبارهای سردخانه های صنعتی از بخش های تقسیم شده با دماهای مختلف تشکیل شده اند، اما این برای استفاده موثر از سردخانه کافی نیست. یک کلید مهم برای استفاده موثر از سردخانه، چیدن مناسب است. با قرار دادن قفسه های آلومینیومی یا قفسه های کرومی (AISI 304، استنلس استیل) به دقیق ترین شکل، چیدمان روی هم محصولات امکان پذیر است. برای کارکرد موثر کامیون و لیفتراک، قفسه های سردخانه باید با در نظر گرفتن ابعاد جعبه ها یا پالت ها و شکاف راهرو و همچنین ابعاد شبکه داخلی انبار قرار داده شوند.

بر روی همه موارد حساس و مطمئن شوید: ممکن است تفاوت قابل توجهی در حمل و نقل محصول در تولید و در طول عملیات لجستیکی وجود داشته باشد. توجه ویژه باید به این امر مبذول شود که بسته بندی هر محصول پاره یا آسیب نبیند و دمای محصولات در طول فرآیند حمل و نقل حفظ شود. پایداری دما در هنگام حمل و نقل برای حفظ زنجیره سرد و حفظ تازگی محصول بسیار مهم است. حتی تغییر جزئی دما می تواند احتمال خراب شدن محصول را تا حد زیادی افزایش دهد. محصولات خراب شده به دلیل شکستن زنجیره سرد باید جدا شده و از انبار خارج شوند. آنها را از تماس با سایر محصولات دور کنید تا از فساد سایر محصولات جلوگیری کنید.

به طور مداوم دما را بررسی کنید: دمای اتاق سرد باید به طور منظم بررسی شود. حتی نمی توانید حدس بزنید که این مرحله به طور تصادفی توسط بسیاری از کاربران نادیده گرفته شده و منجر به عواقب ناخواسته ای شده است. برای اینکه محصولات خود را ایمن نگه دارید، دمای نگهداری سرد هرگز نباید کمتر از آستانه توصیه شده باشد. برای دستیابی به این امر، می توان سیستم هشدار را نصب کرد یا سیستم نظارت از راه دور راه اندازی نمایید.

بدون ديگاه

ارسال نظر