en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

چگونه یک سردخانه طراحی کنیم؟

هدف اصلی در طراحی انبارهای سردخانه، جلوگیری از فضای بدون استفاده است. به همین دلیل باید اطمینان پیدا کرد که در هنگام قرار دادن فضاهای مشترک، ادارای و همچنین سالنهای سردخانه از فضا به بهترین نحو استفاده شود.
هنگام طراحی راهروها باید برای جلوگیری از ترافیک سنگین برنامه ریزی انجام شود. پیش اطاق بزرگ که در دمای متوسط ​​بین فضای باز و سالنهای سرد در نظر گرفته شود، (به ویژه در آب و هوای گرم و مرطوب ترجیح داده می شود.) محدوده دمایی این پیش اطاق ها (اتاق های پاساژ) در  + 10 درجه سانتی گراد الی + 12 درجه سانتی گراد نگهداری می شوند تا از تراکم بر روی محصول جلوگیری شود.
طراحی سردخانه، مکان یابی واحدهای برودتی در فضای باز از اهمیت بالایی برخوردار است. واحدهای تراکم در فضای باز باید نزدیک به اتاق های سرد و به ویژه به اواپراتورها باشند. همچنین واحدهای تبرید در فضای باز باید از بیرون به راحتی در دسترس باشند.

یک نمونه طرح چیدمان تاسیسات سردخانه

عرض راهروها باید بر اساس تراکم بار کاری استاندارد طراحی شود. عرض راهرو با توجه به عرض پالت و لیفتراک طراحی شده است. برای تردد دو طرفه معمولاً 4-5 متر توصیه می شود.
عرض درها باید با در نظر گرفتن اندازه لیفتراک و پالت ها و عرض راهروها طراحی شود. درب ها با توجه به حوزه کاربری می توانند انواع مختلفی داشته باشند مانند درب کشویی، درب مونوریل، درب لولایی یا درب فلیپ فلپ.
ابعاد اتاق باید عبور آسان ترانس پالت یا لیفتراک را تسهیل کند. در حالی که ترجیح داده شده برای درب لولایی 90 سانتی متر در 190 سانتی متر است ، این ابعاد برای درهای کشویی 150 سانتی متر در 220 سانتی متر است . برای درب های مونوریل ارتفاع درب باید بر اساس خط مونوریل تعیین شود. بیشترین ابعاد مورد استفاده برای درب های مونوریل 150 در 390 سانتی متر است .

بدون ديگاه

ارسال نظر