8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

سرد کردن و نگهداری انگور پس از برداشت

انگور یکی از محبوب ترین انواع توت ها در جهان است. آنها بیش از 6000 سال است که در داخل کشور کشت می شوند و بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ های سراسر جهان هستند. با این حال، مانند بیشتر میوه‌ها و سبزیجات تازه، خنک‌سازی و نگهداری مناسب برای حفظ کیفیت و ماندگاری بسیار مهم است. بیایید به برخی از حقایق کلی در مورد انگور، شرایطی که بر خنک شدن و نگهداری آن تأثیر می گذارد و روش های موفق نگهداری نگاهی بیندازیم.

حقایق عمومی در مورد انگور

انگور نوعی توت میوه ای است که روی تاک های برگریز رشد می کند. آنها را می توان به صورت خام یا فرآوری شده خورد و در انواع غذاها و نوشیدنی های مختلف، به ویژه شراب مصرف کرد. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که انسان ها حداقل 8000 سال است که شراب تولید می کنند و اعتقاد بر این است که انگور بین 6000 تا 8000 سال پیش اهلی شده است. انگور اغلب به عنوان انگور سفره یا انگور شرابی طبقه بندی می شود. انگور سفره به صورت خام خورده می شود، برای آب انگور، مربا یا سایر غذاها استفاده می شود، در حالی که انگور شرابی برای شراب سازی استفاده می شود.

بسته به کاربرد مورد نظر، انگور به گونه‌ای پرورش داده می‌شود که ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد. انگور سفره معمولا بزرگتر و پوست نازک تری نسبت به انگور شرابی دارد. در همین حال انگور شرابی دارای محتوای قند بالاتر و پوست ضخیم تر است زیرا این صفات برای شراب سازی مطلوب است. انگورها خود انواع و رنگ هایی از جمله سبز، آبی تیره، زرد، نارنجی، صورتی، زرشکی و سیاه دارند. به اصطلاح “انگور سفید” در واقع سبز است.

کاربردهای فراوان انگور

انگور کاربردهای بسیار متنوعی دارد. علاوه بر اینکه خام خورده می شوند یا به صورت شراب در می آیند، معمولاً به شکل براندی یا سرکه نیز تخمیر می شوند. از انگورهای تخمیر نشده برای آب انگور استفاده می شود که ممکن است به تنهایی یا در کوکتل های مختلف آب میوه مصرف شود. در این میان انگور نیز یکی از محبوب‌ترین انواع میوه‌های خشک است که اغلب به کشمش تبدیل می‌شود. انگور خشک معمولاً به عنوان کشمش شناخته می شود. با این حال، هنگامی که از انگور کورنت خشک می شوند، ممکن است آنها را مویز نیز نامید – “انگور سیاه” و “انگور قرمز” انواع مختلفی از انواع توت ها هستند که به انگور مربوط نمی شوند – یا زمانی که از انگور سلطانا تهیه می شوند یا زمانی که کشمش تهیه می شوند ممکن است آنها را سلطانا نامید. تهیه شده از انگورهای غیر سلطانی سفید می شود تا ظاهری مانند سلطان های سنتی داشته باشد.

انگور در مربا، ژله و سایر کنسروها نیز اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این، از برگ های انگور اغلب در غذاهای مدیترانه ای استفاده می شود و از دانه های انگور ممکن است روغن هسته انگور برای پخت و پز یا عصاره هسته انگور تهیه شود.

همچنین اعتقاد بر این است که انگور دارای خواص تقویت کننده سلامتی است. تحقیقات نشان می دهد که رسوراترول موجود در پوست آنها ممکن است به محافظت یا بهبود سیستم قلبی عروقی کمک کند. آنها همچنین برای اثربخشی احتمالی در کاهش خطر سرطان در حال مطالعه هستند، اگرچه این ارتباط ثابت نشده است.

اطلاعات عمومی در مورد خنک کردن و نگهداری انگور

خواه خام خورده شوند، آبمیوه یا شراب درست شوند، یا در محصولات دیگر استفاده شوند، مهم است که انگور را به درستی خنک و نگهداری کنید تا تازه، خوشمزه و مغذی بماند.

دما – انگور باید در دمای حدود 30 درجه فارنهایت تا 32 درجه فارنهایت نگهداری شود. ذخیره سازی خنک کننده خطر آسیب یخ زدگی را به همراه دارد در حالی که دمای گرمتر ممکن است برای حفظ کامل آنها کافی نباشد.

رطوبت نسبی – انگور دارای رطوبت بسیار بالایی است و به همین دلیل به رطوبت نسبی بالایی نیاز دارد. آنها باید در رطوبت نسبی حدود 90 تا 95 درصد نگهداری شوند. علاوه بر این مهم است که از قرار دادن مستقیم آنها در مسیر جریان هوای سریع خودداری کنید زیرا این امر باعث تسریع کم آبی می شود.

نگهداری و جابجایی – انگور باید دور از سایر محصولاتی که بوی تند دارند نگهداری شود زیرا ممکن است بوها را جذب کنند. به ویژه آنها را نباید در کنار پیاز و تره فرنگی رها کرد. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که جریان هوای کافی در اطراف انگور وجود دارد تا آنها را خنک نگه دارد و آنها را خیلی محکم در کنار هم قرار ندهند. در نهایت، باید تمام تلاش ها برای جلوگیری از تماس انگور با آب انجام شود، زیرا این امر باعث تسریع پوسیدگی نیز می شود.

ماندگاری – در شرایط مناسب انگور تازه حدود 1-2 هفته ماندگاری خواهد داشت. اگر میوه منجمد، فرآوری شده یا نگهداری شود، ممکن است ماندگاری طولانی‌تری حاصل شود.

اتیلن – شایان ذکر است که بر خلاف بسیاری از انواع دیگر، انگورها به اتیلن حساس نیستند و وجود اتیلن در رسیدن یا پوسیدگی تاثیری نخواهد داشت.

روش های خنک کردن انگور

برای بهترین نتیجه، انگور باید با استفاده از روش هوای اجباری خنک شود. این شامل قرار دادن انگور در یک اتاق سرد مانند خنک کننده و استفاده از فن ها برای گردش هوا است. با این حال، یک بار دیگر مهم است که از آبگیری ناخواسته انگور با جریان هوای بیش از حد سنگین یا مستقیم جلوگیری شود. ممکن است استفاده کننده از یک مرطوب کننده نیاز داشته باشد که انگور را به خوبی هیدراته نگه دارد.

منبع: sem co

بدون ديگاه

ارسال نظر