8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

بهترین خنک کننده و ذخیره سازی برای خرچنگ ها

برای کسانی که در صنعت خرچنگ کار می کنند، خنک کردن و ذخیره خرچنگ های زنده می تواند یک فرآیند دشوار باشد. از آنجایی که بسیاری از کسب و کارها مجبورند سخت پوستان را سفارش دهند و ممکن است نتوانند بلافاصله آنها را بپزند، نگهداری مناسب برای زنده و تازه نگه داشتن آنها بسیار مهم است. برای این کار نیاز به یک محیط مناسب و خاص است. در اینجا برخی از بهترین خنک کننده ها و ذخیره سازی برای خرچنگ ها آورده شده است تا شما را در این فرآیند راهنمایی کنند.

چرا آنها باید زنده باشند؟

هنگامی که خرچنگ می میرد، سموم را در بدن خود آزاد می کند. این سموم در گوشت نفوذ کرده و آن را برای مصرف انسان نامناسب می کند. همیشه بهترین کار این است که از سخت پوستان فوراً استفاده کنید، اگرچه برای بسیاری از بازارهای صنعتی و تجاری، این یک گزینه نیست. بهترین خنک کننده و نگهداری برای خرچنگ ها نگهداری آنها در محیط مناسب، کنترل شده و اکسیژن دار است. این می تواند به افزایش طول عمر آنها کمک کند تا زمانی که آماده خوردن یا استفاده از آنها شوید.

چگونه خرچنگ ها را زنده نگه داریم

اگر نمی توانید بلافاصله پس از صید خرچنگ خود استفاده کنید، چند گزینه برای زنده نگه داشتن آنها وجود دارد. اولین قدم این است که مطمئن شوید مرطوب و خنک بمانند. به محض اینکه آنها را گرفتار کردند باید در یک محیط خنک و سایه دور از نور مستقیم خورشید قرار داده شوند و به درستی هیدراته شوند.

مطمئن شوید که اکسیژن کافی وجود دارد

اطمینان حاصل کنید که سخت پوستان هرگز برای مدت طولانی به طور کامل در آب غوطه ور نمی شوند. این باعث مرگ آنها می شود. درست مانند انسان ها برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارند که اگر کاملاً در ظرفی از آب غوطه ور شوند نمی توانند به اکسیژن برسند. همچنین ضروری است که هرگز آنها را در یک ظرف دربسته مانند کولر برای مدت طولانی بدون هوای کافی قرار ندهید. اگر قفس نگهداری دارید یا در نزدیکی آب جایی هستید که آنها را گرفتار کردند، از این مزیت استفاده کنید و آنها را در آن مناطق ذخیره کنید. یکی از بهترین روش های خنک کننده و نگهداری خرچنگ ها خرید هواکش برقی است. این دستگاه می تواند به اکسیژن رسانی به سخت پوستان کمک کند و هوا را به داخل آب آنها که در آن ذخیره می شوند پمپ کند.

آنها را در یک محیط خنک نگهداری کنید

سخت پوستان نیز باید در محیطی با دمای 48 تا 58 درجه نگهداری شوند. دمای پایین‌تر نیز باعث کاهش سرعت متابولیسم خرچنگ‌ها و کاهش نیاز آن‌ها به اکسیژن و حساسیت آن‌ها به شرایط ایده‌آل می‌شود. نکته کلیدی این است که یک محیط خنک، مرطوب و تاریک را حفظ کنید تا خرچنگ ها را زنده و راحت نگه دارید. اگر آنها را در یک کولر صنعتی نگهداری می کنید، مطمئن شوید که برای مدت طولانی در بسته نشده اند و به اکسیژن دسترسی دارند. برای خنک‌سازی و نگهداری بهترین خرچنگ‌ها، می‌توان یک کیسه یخ مهر و موم شده را در بالا یا پایین آن‌ها قرار داد تا خنک بماند. با این حال، مطمئن شوید که دریچه تخلیه باز است تا آب اضافی خارج شود.

سطوح رطوبت را تنظیم کنید

اگر نیاز دارید آنها را در جعبه یا یخچال نگهداری کنید، تنظیم سطح رطوبت و دما بسیار مهم است. آنها برای زنده ماندن باید اکسیژن و رطوبت داشته باشند. اگر این مقدار از یخچال خالی شود، ممکن است چندین سخت‌پوست بمیرند. برای خنک‌سازی و نگهداری بهتر خرچنگ‌ها، نگهداری آن‌ها در آب نمک تازه و سرد، ترجیحاً از محیطی که در اصل از آنجا بوده‌اند، ضروری است تا از ترکیب صحیح مواد معدنی و عناصر اطمینان حاصل شود. اگر این امکان پذیر نباشد، تا زمانی که آب نمک پایه را با اکسیژن نگه دارید، در کوتاه مدت کار خواهد کرد.

برای بهترین نتایج، خرچنگ ها را زنده و تازه نگه دارید

اکنون که نکات و ترفندهای بهترین خنک کننده و نگهداری خرچنگ ها را می دانید، می توانید برای زنده نگه داشتن و تازه نگه داشتن آنها آمادگی بیشتری داشته باشید. نکته کلیدی این است که مطمئن شوید آنها نمی میرند، زیرا سموم خود را آزاد می کنند و گوشت دیگر برای مصرف مناسب نخواهد بود.

منبع: semco

بدون ديگاه

ارسال نظر