8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

زمان شارژ مبرد به سیستم برودتی

آیا در سیستمهای برودتی نیاز است هر چند وقت یکبار سیستم را با مبرد شارژ کنیم؟

مشتریان ما اغلب از تکنسین های تبرید ما می پرسند که آیا آنها نیاز به شارژ مبرد به سیستم برودتی خود را دارند و هر چند وقت یکبار باید این کار انجام شود؟

 پاسخ این است : در صورتیکه مشکلی پیش آمده باشد و سیستم تحت تعمیرات قرار گرفته و مقداری گاز مبرد هدر رفته باشد و یا اینکه در سیستم نشتی وجود داشته باشد ، در این صورت نیاز به اضافه کردن مبرد خواهید داشت که البته میزان دقیق شارژ مبرد بایستی توسط متخصص تعمیرات ، ارزیابی و پس از ارزیابی ، شارژ مبرد انجام گیرد.

این یک تصور غلط است که مبرد چیزی است که با گذشت زمان مانند سوخت در وسایل گازسوز تخلیه می شود ، در واقع مبرد سیالی است که به طور مداوم در سیستم برودتی به طور مثال سردخانه ، بصورت سیکل بسته می چرخد و باعث خنک سازی سالن سردخانه یا سیالات دیگر می گردد.

علائم نشتی مبرد در سیستم تبرید می تواند یکی از موارد زیر باشد

– سیستم برودتی توانایی رساندن دما به دمای مطلوب را ندارد.

– سیستم کنترل فشار مکش یا لوپرشر عمل میکند.

– فشار ساکشن و دیسشارژ از حالت نرمال سیستم خارج می شود.

– روی کویل اواپراتور برفک میزند.

– در قسمتهایی از سیستم به دلیل وجود روغن در مبرد و نشت مبرد چرب شده است.

– غیر از موارد بالا ، علائم دیگری نیز وجود دارد که باید بصورت تخصصی تر به آن پرداخت ، مانند دمای بدنه کمپرسور و سرسیلندر و شکل حرکت مبرد در سایدگلاس

اهمیت نگهداری پیشگیرانه :

برای جلوگیری از خسارت و هزینه های ناشی از خرابی سیستم برودتی سردخانه لازم است اگر سیستم دارای نشتی است به سرعت نسبت به رفع آن اقدام نمود، که همانطور که گفته شد اینکار باید توسط تکنیسین مربوطه انجام گیرد تا میزان دقیق شارژ مبرد به سیستم را ارزیابی نماید.

دلیل این امر این است که پر کردن مبرد بدون بررسی اولیه و همچنین عدم تعمیر نشتی و پرکردن سیستم با مبرد ، درواقع تخلیه یک ماده با خطرات زیست محیطی به اتمسفر است که مطابق بند 45 قانون ازن می تواند مجازات مدنی 60.000 دلار برای یک فرد و 315.000 دلار برای یک تجارت و در برخی شرایط ، منجر به محکومیت کیفری گردد.که البته در کشور ما به این موضوع اهمیت داده نشده و در قانون برای آن جرمی در نظر گرفته نشده است.

تاثیر نشت مبرد در مصرف انرژی :

گذشته از افزایش هزینه های تعمیرات، نشت مبرد در تجهیزات سردخانه می تواند باعث کاهش راندمان در فرآیند سردسازی سردخانه گردد که این بدین معناست که انرژی برق بیشتری باید صرف گردد و بنابراین در صورت عدم رسیدگی ، هزینه های شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بدون ديگاه

ارسال نظر