en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

دانستنی هایی درباره گاز ازن

ازن یک نوع گاز طبیعی است ، یک مولکول نسبتاً ناپایدار که از سه اتم اکسیژن (O3 – تریوکسیژن) تشکیل شده است. این ماده در طبیعت با درصد بالاتری روی لایه ازن یافت می شود ، اما همچنین می تواند با استفاده از تخلیه کرونا یا UV برای برنامه های تجاری و صنعتی تولید شود.

ازن یک گاز آبی کم رنگ با بوی قوی و متمایز است. بوی ازن تداعی کننده کلر است و توسط بسیاری از افراد در غلظت کمی از 0.1 ppm در هوا قابل تشخیص است.

ازن یک گاز طبیعی است که از اتم های اکسیژن ایجاد می شود. مولکول اکسیژن از 2 اتم اکسیژن تشکیل شده است. این مولکولهای اکسیژن شکسته شده اند و اتمهای تک اکسیژن نمی توانند به تنهایی بدون تجمع مجدد در مولکولهای اکسیژن دو اتمی وجود داشته باشند. در طی این مرحله ترکیب مجدد ، برخی از اتم ها مجدداً به اکسیژن سه اتمی متصل به هم متصل می شوند. این مولکول جدید ازن نام دارد.
ازن 100٪ طبیعی است و یک اکسیدان بسیار قوی و تصفیه کننده ایده آل بدون مواد شیمیایی و عامل ضدعفونی کننده است.

حلالیت ازن
ازن در بسیاری از مواد محلول است و محلولهای پایدار یا متاستاز تشکیل می دهد. در شرایط عملی در آب ، ازن بیشتر از اکسیژن محلول است اما محلول متاستاز ایجاد می کند.
شرایطی که بر میزان حلالیت گاز در آب تأثیر می گذارد:

دمای آب ؛
 فشار آب: هرچه فشار بیشتر باشد ، حلالیت بیشتر است.
 فشار گاز: افزایش فشار ، حلالیت را افزایش می دهد ؛
غلظت: اگر گازی که وارد آب می کنید غلظت بیشتری داشته باشد ، این امر باعث حلالیت بیشتر می شود.
کارایی پخش کننده: که هدف آن انتقال ازن به آب است.

ازن :

  • 10 برابر موثرتر از کلر ؛
  • 25 برابر موثرتر از هیپوکلروسید (HOCI) ؛
  • 2.500 برابر موثرتر از هیپوکلریت (OCI) ؛
  • 3.000 برابر سریعتر از تصفیه آب نسبت به کلر ؛
  • 5.000 برابر موثرتر از کلرامین (NH2CI).

اوزون در مقابله با باکتری های مضر و مرگ آنها بسیار خوب عمل می کند ، زیرا دارای خاصیت واکنش پذیری بالایی است ، به این معنی که به سادگی با باکتری واکنش نشان داده و آن را از بین می برد. مقدار کافی ازن از غشای سلولی عبور کرده و باکتری ها را از بین می برد.

ازن با پخش شدن از طریق دیواره قارچ و وارد شدن به سیتوپلاسم ، قارچ ها و کپک ها را از بین می برد و اندامک هایی را که عملکرد سلول را هدایت می کنند مختل می کند.

ازن با انتشار از طریق پوشش پروتئینی به هسته اسید نوکلئیک ، جایی که به RNA ویروسی آسیب می رساند ، ویروس ها را از بین می برد. در غلظت های بالاتر ، با اکسیداسیون ، ازن پوسته خارجی پروتئین ویروس را از بین می برد به طوری که ساختار DNA یا RNA تحت تأثیر قرار می گیرد.

لایه ای ازن در استراتوسفر زمین یافت می شود. هدف اصلی آن محافظت از زمین در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید است که بیشتر آن را جذب می کند.
طیف وسیعی از باکتریها را بیش از 3000 برابر سریعتر و 50 درصد کارآمدتر از کلر در شکستن غشای باکتری ها از بین می برد.
ضدعفونی کننده قوی در غلظت های پایین که به گاز اکسیژن تجزیه می شود و هیچ محصول جانبی باقی نمی گذارد.
FDA برای تماس مستقیم با مواد غذایی که عمر مفید بیشتر محصولات غذایی را افزایش می دهد ، تأیید شده است.
پاک کننده بو ، طعم و رنگ موثر.
به راحتی و از نظر اقتصادی در محل استفاده تولید می شود. به راحتی در غلظت های پایین توسط انسان قابل تشخیص است ، در نتیجه مدیریت آن ایمن است.
در پزشکی ، ازن درمانی برای ضدعفونی و درمان شرایط با ضد عفونی کردن ناحیه اطراف آنها ، بهبود مصرف بدن و استفاده از اکسیژن و فعال کردن سیستم ایمنی بدن استفاده می شود.
اگرچه ازن یک گاز است ، اما پیشرفت های فناوری بدین معناست که می توان از آن در اشکال مختلف و روش های مختلف استفاده کرد ، از جمله روغن زیتون ازن دار که مستقیماً روی بدن اعمال می شود ، نفخ ، آب ازن دار ، تزریق ، خود درمانی ، حمام گاز یا سونا.
ازن با غیرفعال کردن باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها ، انگل ها ، مخمرها و تک یاخته ها ، تحریک سیستم ایمنی بدن برای تسریع بهبودی ، بهبود گردش خون با پاکسازی عروق و وریدها ، تصفیه خون و لنف ، عادی سازی تولید هورمون و آنزیم ، برای سلامتی مفید است. داشتن خواص ضد التهابی ، کاهش درد ، توقف خونریزی ، محدود کردن آسیب سکته مغزی ، کاهش آریتمی قلبی یا ریتم غیرطبیعی قلب ، کاهش خطر عوارض ناشی از دیابت ، بهبود عملکرد مغز و حافظه و موارد دیگر.

بدون ديگاه

ارسال نظر