en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

چگونه از سلامت افراد شاغل در سردخانه ها محافظت کنیم؟

کار در سردخانه ها به ویژه در دمای زیر صفر، برای کارکنان استانداردهای جسمی و روحی بالا را  ضروری می سازد.
دمای پایین به سرعت باعث از دست دادن حرارت بدن می شود. ابتدا انگشتان دست و پا را تحت تاثیر قرار می دهد. بی حس شدن انگشتان باعث کاهش مهارت و در نتیجه عملکرد نا مناسب اپراتور می شود. فعالیت های بدنی به حفظ دمای بدن کمک می کند. زمانی که از دست دادن گرما با فعالیت متابولیک متعادل نمی شود، منجر به کاهش دمای بدن می شود. بر این اساس، هر 1 درجه سانتی گراد کاهش در دمای عمقی بدن، متابولیسم را تا 12 درصد کند می کند.
کار در دمای پایین اثرات ویژه ای مانند لرز، بی حسی، ادرار سرد و استرس روانی بر بدن انسان دارد. علاوه بر این، کارکنان باید از روال عادی کاری مشخص شده پیروی کنند تا تناسب اندام داشته باشند و بر سلامتی آنها تأثیر منفی نگذارد. اول از همه، کارکنان باید هنگام کار در انبارهای سردخانه از لباس های محافظ با مقاومت حرارتی مناسب استفاده کنند.
لباس های محافظ باید محافظت حرارتی خوبی داشته باشند اما نباید خیلی ضخیم، سخت یا سنگین باشند تا از کار جلوگیری کنند. لباس های حرارتی را می توان از مچ و گردن تنظیم کرد، اما نباید بیش از حد برای بدن تنگ شود. باید گردش هوای داخلی را تسهیل کند. برخی از قسمت های پارچه محافظ باید اجازه تهویه کافی را بدهد. برای ایجاد حفاظت حرارتی، هودی، کفش و چکمه باید تهیه شود. علاوه بر این، استفاده از چکمه های ضد لغزش بسیار مهم است.
هنگام کار در اتاق های سرد، روشنایی باید برای تسهیل عملیات جابجایی کافی باشد.
اتاق های استراحت باید به گونه ای طراحی شوند که پرسنل بتوانند از نظر جسمی و روحی استراحت کنند. این اتاق های استراحت باید به خوبی تهویه شوند و دما بین 20 تا 27 درجه سانتی گراد حفظ شود. دوش آب گرم و نوشیدنی های گرم باید در اتاق های استراحت موجود باشد. دوره های استراحت باید به درستی برنامه ریزی و بررسی شود. پرسنل باید در مورد استفاده از دستورالعمل اتاق های استراحت و نگهداری از لباس های محافظ آموزش ببینند. پرسنل باید معاینات پزشکی منظم انجام دهند و بهداشت فردی باید در اولویت قرار گیرد.

بدون ديگاه

ارسال نظر