8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

راهنمای خنک کردن و نگهداری خربزه، طالبی و هندوانه

خربزه در سراسر جهان به دلیل طعم لذیذ و شیرینش بسیار مورد توجه است. از نظر گیاه شناسی به عنوان یک نوع توت طبقه بندی می شوند و آنها را به میوه تبدیل می کنند. با این حال، برخی از انواع خربزه به عنوان یک سبزی آشپزی بسته به خربزه، غذا و شرایط دیگر استفاده می شود. خربزه در انواع نوشیدنی ها و نوشیدنی ها نیز محبوب است. صرف نظر از نحوه مصرف در نهایت، کیفیت و تازگی فاکتورهای کلیدی هستند و با روش های مناسب خنک سازی و نگهداری شروع می شوند. بیایید نگاهی به بهترین روش‌های خنک‌سازی و نگهداری پس از برداشت برای چندین نوع خربزه از جمله طالبی، شبنم عسل، کاسابا، ایرانی، کرنشاو و هندوانه بیندازیم.

اطلاعات خنک کننده طالبی و خربزه ایرانی

طالبی ها محبوب ترین نوع خربزه در ایالات متحده است. آنها بسیار نزدیک به خربزه ایرانی هستند و هر دو متعلق به گروهی از خربزه ها به نام خربزه تخم‌قند(muskmelons) هستند. نام علمی آنها Cucumis melo cantalupensis است و ارقام مختلفی از یک گونه محسوب می شوند. خربزه ایرانی کمی بزرگتر از طالبی است و پوست سبز کمی تیره تر دارد و هر دو گوشت نارنجی دارند. اطلاعات زیر مستقیماً در مورد طالبی صدق می کند، اما برای خربزه ایرانی مشابه است.

برداشت – طالبی ها معمولاً با “لغزش کامل” یا “¾ لغزش” برداشت می شوند. این به رسیده بودن و سطح قند آنها اشاره دارد. در لغزش کامل طالبی ها به طور تمیز از تاک جدا می شوند، در حالی که در لغزش 3/4 جدایی قابل توجه اما نه کامل وجود دارد. میوه‌های کامل شیرین‌تر و طعم‌دهنده‌تر هستند، اما پس از برداشت ماندگاری زیادی ندارند. در مقابل، یک میوه با ¾ لغزش معمولاً به اندازه کافی شیرین برای برداشت در نظر گرفته می شود و ماندگاری طولانی تری خواهد داشت.

عمر ماندگاری – طالبی های کامل لغزشی حدود 5 تا 14 روز پس از برداشت ماندگاری دارند. در مقابل، طالبی ¾ لغزشی حدود 15 تا 21 روز پس از برداشت در شرایط ایده آل دوام می آورد.

جابجایی – طالبی ها بعد از برداشت مستعد پوسیدگی قارچی هستند. برای کاهش یا جلوگیری از این مشکل، آنها را اغلب در آب داغ، حدود 120 درجه فارنهایت تا 130 درجه فارنهایت، به مدت 1 تا 2 دقیقه غوطه ور می کنند. سپس برای حفظ کیفیت باید هرچه سریعتر خشک و خنک شوند.

دما – طالبی ها را باید در دمای حدود 36 درجه فارنهایت تا 41 درجه فارنهایت نگهداری کنید. دمای پایین تر باعث آسیب سرما می شود در حالی که دمای بالاتر ممکن است برای کاهش کافی تنفس و پوسیدگی کافی نباشد.

رطوبت – طالبی ها باید در رطوبت نسبی حدود 95 درصد نگهداری شوند. سطح رطوبت کمتر باعث کم آبی بدن می شود.

خنک کننده با هوای اجباری – برای بهترین نتیجه، طالبی ها باید با روش خنک کننده هوای اجباری خنک شوند. این شامل قرار دادن آنها در یک اتاق یخچال و تهویه هوای اطراف آنها برای خنک کردن سریعتر آنها از خنک کردن اتاق به تنهایی است.

اطلاعات خنک کننده برای عسلک و سایر خربزه ها

پس از طالبی محبوب ترین و شناخته شده ترین نوع خربزه در ایالات متحده خربزه عسلک است. خربزه عسلی نیز مانند طالبی و خربزه ایرانی نوعی خربزه است. عسلک متعلق به گونه Cucumis melo indorus است. در کنار عسلک از دیگر گونه های خربزه این گونه می توان به خربزه کاسابا و خربزه کرنشاو اشاره کرد. خربزه های عسلی به خاطر گوشت سبزشان شناخته شده اند و تا حدودی کوچکتر از طالبی هستند. اطلاعات خنک‌کننده زیر مستقیماً در مورد خربزه‌های عسلک صدق می‌کند، اما برای خربزه کاسابا، خربزه کرنشاو و سایر خربزه‌های گونه Cucumis melo indorus مشابه است.

برداشت – خربزه های عسلک از تاک جدا نمی شوند به همان روشی که می توان سطح لغزش طالبی را تعیین کرد. در عوض، خربزه های عسلک زمانی برداشت می شوند که رنگ زمین آنها از سبز و تیره به سفید مایل به کرم و مومی تغییر کند. عسلک رسیده نیز ممکن است دارای لهجه های زرد روی پوست باشد.

ماندگاری – در شرایط مطلوب خربزه عسلک ممکن است تا 3 هفته ماندگاری داشته باشد.

دما – خربزه های عسلک به دمای سردی مانند طالبی نیاز ندارند. حدود 45 درجه فارنهایت بهینه است.

رطوبت – خربزه های عسلک نیز به رطوبت نسبی بالایی مانند طالبی نیاز ندارند. حدود 90-85 درصد بهینه است.

خنک کننده اجباری – مانند طالبی، خربزه های عسلک باید با استفاده از روش هوای اجباری خنک شوند. خنک کردن اتاق به تنهایی ممکن است برای کاهش دمای عسل به اندازه کافی طول بکشد تا از پوسیدگی زودرس جلوگیری شود.

اطلاعات خنک کننده هندوانه

هندوانه ها مشک نیستند و به اندازه خربزه ها با طالبی، عسلک و سایر خربزه های ذکر شده در این مقاله ارتباط نزدیکی ندارند. هندوانه متعلق به گونه Citrullus lanatus است. آنها پوست صاف و سختی دارند که معمولاً سبز با نوارهای سبز تیره تر است. داخل گوشت آنها معمولا قرمز تیره است. برخی از انواع هندوانه ممکن است دارای لکه های زرد روی پوست خود باشند و ممکن است دارای گوشت صورتی، نارنجی یا سفید باشند. هر دو نوع دانه دار و بدون دانه وجود دارد و اندازه و وزن هندوانه متفاوت است. انواع مختلف ممکن است نیاز به مراقبت کمی متفاوت داشته باشند، اما به طور کلی موارد زیر برای خنک کردن و برداشت هندوانه صادق است.

برداشت: هندوانه زمانی برداشت می شود که قسمتی از خربزه روی زمین از سفید کم رنگ به زرد کرمی تغییر کند. پیچک انگور متصل به هندوانه نیز اغلب شروع به پژمرده شدن می کند و گونه های دانه دار معمولاً پوشش دانه های سفت شده ای دارند.

ماندگاری: هندوانه معمولاً 2-3 هفته پس از برداشت ماندگاری دارد.

دما – هندوانه نسبت به طالبی و عسلک به دمای گرم تری نیاز دارد با دامنه ای از حدود 50 درجه فارنهایت تا 59 درجه فارنهایت که ماندگاری آن حدود 2 هفته و دامنه ای از حدود 45 درجه فارنهایت تا 50 درجه فارنهایت است که ماندگاری آن حدود 3 هفته است. . با این حال، دمای زیر 45 درجه فارنهایت ممکن است منجر به آسیب سرما شود و باید از آن اجتناب شود.

رطوبت – هندوانه باید در محیطی با رطوبت نسبی حدود 85 تا 90 درصد نگهداری شود تا از کم آبی بدن جلوگیری شود.

خنک کننده اتاق – خنک کننده اتاق معمولاً برای خنک کردن هندوانه کافی است. این شامل قرار دادن آنها در یک اتاق سرد یا خنک کننده و اجازه دادن به آنها برای تنظیم طبیعی دمای محیط است.

منبع: SEMCOLD LLC

بدون ديگاه

ارسال نظر