en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

هزینه ساخت سردخانه

هزینه ساخت سردخانه ممکن است بسته به نیاز پروژه و کارفرما یا سرمایه گذار متفاوت باشد. پس در نتیجه هزینه ساخت یک سردخانه بر اساس نیاز تعریف می شود. از آنجایی که نیاز به هر سردخانه ممکن است متفاوت باشد، قیمت ها نیز ممکن است متفاوت باشد.

همچنین هزینه احداث و ساخت سردخانه نگهداری بسته به منطقه مورد استفاده ، محصول مورد نگهداری و حجم محصول متفاوت است. سالن های نگهداری در واقع انبارهایی هستند که دما در آن‌ها کنترل می‌شود و امکان دسترسی به غذا و محصولات ذخیره‌شده را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند. سالن های سردخانه شرایط نگهداری ایده آل را از طریق شرایط  هوایی مصنوعی و گردش هوای اجباری فراهم می کنند.  همچنین قیمت یونیت برودتی سردخانه  بر اساس ظرفیت یونیت های برودتی و عایق مورد استفاده در ساخت سردخانه است.

قیمت ساخت سردخانه چگونه تعیین می گردد؟

برخی از عوامل موثر بر تعیین هزینه های احداث سالن سردخانه به شرح زیر است:

  • مشخصات محصول : اولین عامل در تعیین هزینه ها محصولی است که قرار است نگهداری شود.  شرایط نگهداری ایده آل برای هر محصول متفاوت است. در حالی که برخی از محصولات باید در دمای 8 تا 10 درجه سانتیگراد نگهداری شوند، برخی دیگر باید در دمای 40- نگهداری شوند. ظرفیت یونیت های برودتی نسبت به دما و رطوبت مورد نیاز آن محصول مشخص می گردند.
  • مقدار تناژ  محصولی که باید ذخیره شود: با افزایش مقدار محصول برای نگهداری ، نیاز به فضا و دستگاه برودتی نیز افزایش می یابد. اندازه سالن سردخانه باید با توجه به مقدار محصولی که قرار است ذخیره شود، تعریف شود.
  • ورود بار روزانه: افزودن محصولات به سالن سردخانه  به صورت روزانه نیز بر قیمت ها تأثیر می گذارد. از آنجایی که محصولات ورودی  گرمتر از محصولاتی هستند که از قبل ذخیره شده اند، نیاز بیشتری به سرمایش وجود خواهد داشت. بنابراین ممکن است به سیستم های برودتی با ظرفیت های بالاتر نیاز باشد.
  • تجهیزات مورد استفاده در سالن سردخانه: تجهیزات مورد استفاده در سالن های سردخانه به صورت تخصصی طراحی شده اند تا گردش هوا به درستی صورت پذیرد.. این تجهیزات شامل درب های سردخانه، پانل های سردخانه و قفسه های سردخانه می باشد.
  • محل نصب سالن سردخانه : ظرفیت سیستم های خنک کننده ممکن است بسته به آب و هوای منطقه ای که قرار است سردخانه در آن نصب شود، متفاوت باشد.بطور مثال ساخت سردخانه در شهرهای مرکزی ایران مثل اصفهان یا یزد با ساخت سردخانه در استانهای جنوبی مثل بوشهر یا بندرعباس و یا در شهرهای شمالی مثل تبریز و ارومیه از نظر طراحی متفاوت است.

پروژه های احداث سردخانه با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده  طراحی و اجرا می شوند. همچنین هزینه های ساخت با توجه به تجهیزات و سیستم های سرمایشی مورد نیاز تعریف و قیمت گذاری می شود.

سیستم  برودتی سردخانه

ما با عنوان گروه فنی مهندسی دانش تدبیر برنا ،راه حل های احداث سالن های سردخانه را از نظر هزینه و طراحی به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهیم. پروژه های سردخانه را بر اساس نیاز شما طراحی و اجرا می کنیم. ما با سیستم های برودتی صنعتی و سیستم های رطوبت زنی حرفه ای به شما کمک می کنیم تا بهترین تهویه و خنک سازی مورد نیاز خود را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد احداث و ساخت سردخانه می توانید با ما تماس بگیرید.

بدون ديگاه

ارسال نظر