en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

بازیابی گرمای تولید شده در سردخانه

بازیابی گرما فرآیندی است که از گرمای آزاد شده در هوا استفاده بهینه می کند. مفیدترین استفاده از سیستم بازیابی تنها زمانی حاصل می شود که از یک سیستم تبرید متمرکز استفاده می شود، جایی که یک گروه مشترک از تجهیزات متراکم طراحی شده است. از آن می توان حدود 9-12 درصد گرما را بدون ضرر برای سیستم تبرید گرفت. به عنوان مثال، در یک سیستم تبرید برای انجماد 200 تن ماهی در روز و کار با یخچال با حجم 2000 تن، بار حرارتی روی تجهیزات کندانسور در مجموع 1890 کیلو وات خواهد بود. بر این اساس، می‌توانیم حدود 220 کیلووات گرما جمع‌آوری کنیم که برای هر نیازی می‌توان از آن استفاده کرد.

یکی از اصلی ترین و اصلی ترین مصرف کنندگان موثر این گرما، گرم کردن خاک در اتاق های ذخیره سازی و انجماد با دمای پایین است. امروزه برای این کار از یک تهویه گران قیمت زیرزمینی یا یک راه حل بسیار گران قیمت در کار استفاده می کنند – بخاری های برقی لوله ای (هیتر).

همچنین می توان از گرمای جمع آوری شده برای گرم کردن آب از چاه استفاده کرد (از +7 تا +60 درجه سانتیگراد – 3.5 متر بر ساعت) ، می توانید اماکن اداری و رفاهی (با استفاده از رادیاتور یا گرمایش از کف) را گرم کنید.

بنابراین، با بازیابی 100٪، یعنی در این حالت، با حفظ 220 کیلو وات گرما، به نسبت مستقیم به میزان 220 کیلووات در سوخت دیگ بخار صرفه جویی می کنید. این به شما امکان می دهد به طور جدی در سوخت دیزل، نفت کوره یا گاز صرفه جویی کنید.

علاوه بر این، می توانید فضای بیرون را با نصب یک کلاف در یک لایه بتونی گرم کنید تا برف در زمستان آب شود. این امر به ویژه در مکان هایی که مواد خام با استفاده از لودر به سطل های دریافت کننده وارد می شود صادق است. عدم وجود یخ در زیر چرخ ها به ماشین ها اجازه می دهد کارآمدتر کار کنند.

علاوه بر این، سیستم بازیابی کندانسورها را تخلیه می کند، زیرا یک پیش خنک کننده گاز مبرد قبل از کندانسور (به اصطلاح پیش کندانسور) است. خنک کردن فرعی مایع مبرد، تخلیه کندانسور فشار میعان را کاهش می دهد که باعث کاهش بار روی کمپرسورها می شود. دومی عملکرد مبدل های حرارتی بازیابی را به خوبی نظارت می کند و به طور خودکار مصرف برق را با تنظیم هموار عملکرد کمپرسور از 10 تا 100٪ – با همان 9-12٪ کاهش می دهد.


برگرفته از مقاله پاول کلیمنکو (مدیر عامل شرکت سردخانه مهندسی و تولید تجارت سرد، سنت پترزبورگ)

مجله: №5 (92) اکتبر 2018

بدون ديگاه

ارسال نظر