en English

8:00 - 15:00

ساعات کار شنبه – پنجشنبه

031-32358588

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

3 نکته در ساخت و ساز جدید تاسیسات سردخانه

برای پردازنده‌ها، توزیع‌کنندگان، عمده‌فروشان و تامین‌کنندگان، انتخاب‌های گیج‌کننده‌ای برای ساخت یک مرکز سردخانه جدید وجود دارد. اما آنها لزوما نباید اولین یا ارزان ترین گزینه ای را که دارند انتخاب کنند. در زیر،  طبق مقاله ای در   مجله Produce Processing ، سه مورد وجود دارد که قبل از ساخت هر چیزی باید در نظر گرفته شود.

 

پژوهش:

این کاری است که همه ما این روزها قبل از اکثر خریدهایمان انجام می دهیم. خواه ادغام نظرات خانواده یا دوستان، مشورت با راهنمای خریداران، یا مقایسه خرید آنلاین، به ندرت پیش می‌آید که اولین محصولی را بخریم که فکر می‌کنیم متناسب با نیازهایمان است. به این فکر کنید که چقدر طول کشید تا در مورد جدیدترین گوشی هوشمند یا رایانه خود تصمیم بگیرید. یا خودرو اخیر شما

 

در صنایع فرآوری، توزیع و عرضه محصولات، همین نوع بررسی و توجه برای اطمینان از سردخانه جدید یا تأسیسات یخچالی شما دقیقاً همان چیزی است که کسب و کار شما نیاز دارد.

 

جینی بود، مدیر بازاریابی گروه ساختمانی فیشر، در مقاله مجله پردازش تولید  با عنوان «ملاحظات جالب: درباره این مسائل اساسی فکر کنید، با دیگران در صنعت خود صحبت کنید، از سازمان‌های تجاری مشاوره بگیرید، و همچنین تحقیقات آنلاین انجام دهید.  بخشی از طرح‌های طراحی/ساخت انبار سرد.»

 

او گفت: «شرکت‌هایی را بیابید که پروژه‌هایی مانند پروژه‌های شما را تکمیل کرده‌اند، نه لزوماً همان مواد غذایی را که شما تولید می‌کنید، بلکه شرکت‌هایی را که با موفقیت مشکلاتی را که در امر ذخیره سازی با آن مواجه هستید، تکمیل کرده باشند.

 

برایان هیل، رئیس Palcon Systems و راب آدامز، شریک Tippmann Innovation، معتقدند که سابقه یک شرکت ساختمانی در صنعت شما باید یکی از مهمترین ملاحظات باشد.

 

آدامز می‌گوید: «یکی از چیزهایی که پردازنده‌ها باید بپرسند این است که یک فرد چقدر تجربه در ساختن تأسیسات غذایی دارد و در پنج تا ده سال گذشته چقدر تجربه کرده است. “اگر آنها یک پیمانکار عمومی یا یک پیمانکار تجاری هستند که روی چیزهای دیگر کار می کنند، ممکن است تجربه مناسبی برای انجام کار نداشته باشند.”

 

اگر فهرست شرکت‌های ساختمانی خود را محدود کرده‌اید، وقت آن است که با نزدیک‌تر شدن به پیشرفت در یک تأسیسات جدید، به این سه ملاحظات بزرگ بروید.

 

فضای ایده آل برای شرکت شما در حال حاضر و در 10 سال آینده

امیدواریم که شما یک مرکز جدید را صرفاً برای رفع نیازهای فوری خود نسازید. اگر شرکت شما با سرعتی سریع در حال توسعه باشد، و عملیات شما بیشتر از ساختمان فعلی شما باشد، بسیار خوب است، اما هر طرز فکر بلندمدتی که منجر به این رشد شده است، باید مقدمه برنامه های ساخت و ساز شما باشد. آیا تاسیسات جدید برنامه ریزی شده شما می تواند در طول پنج سال آینده توسعه مداوم را حفظ کند؟ ده بعدی؟ اگر انواع محصولات جدیدی را به محصولات خود اضافه کنید، آیا می توانید آنها را به درستی در نظر بگیرید؟

 

به گفته جینی بود، “یک سوال کلیدی برای تعیین اندازه امکانات مورد نیاز شما این است که بدانید چگونه محصول خود را ذخیره می کنید و چگونه باید به آن دسترسی داشته باشید. آیا روی پالت، سطل و غیره است؟ بهتر است سالن سرد را برای ذخیره سازی مورد نیاز بسازید، نه اینکه آن را در سالن قرار دهید.

 

در حالی که برایان هیل معتقد است عملیات روزانه کسب و کار شما – جریان افراد و فرآیندها از طریق تسهیلات – هنگام تعیین آنچه در یک مرکز نیاز دارید بسیار مهم است. «جداسازی مناسب اتاق‌ها مانند ذخیره‌سازی خام تا مراقبت زیاد از بسته‌بندی به همان اندازه مهم هستند. مطمئن شوید که برنامه شما شامل فضایی برای گسترش همه این مناطق است. و بخش تعمیر و نگهداری و حذف زباله را فراموش نکنید.

 

عوامل دیگری که فضای ایده آل را می سازد باید شامل موارد زیر باشد:

  • برنامه های رشد شما به چه چیزی نیاز دارد؟
  • آیا می توانید هزینه یک تاسیسات جدید را از طریق ذخیره سازی بیشتر و حمل و نقل کمتر محصول پرداخت کنید؟
  • چه مقدار محصول ذخیره خواهید کرد؟
  • فرآوری، بسته بندی و ارسال محصول غذایی چگونه خواهد بود؟
  • آیا محل تأسیسات نزدیک به خطوط حمل و نقل است؟
  • چه تعداد کارمند در این مرکز کار خواهند کرد؟
  • تاسیسات شما به چه نوع سیستم تبرید نیاز دارد؟

 

بودجه تعیین کنید و به آن پایبند باشید

اما در کنار تعیین طرح کلی بودجه دقیق، اطمینان حاصل کنید که فرآیند طراحی/ساخت شامل همه اعضای تیمی است که از تسهیلات جدید استفاده خواهند کرد. ارزیابی زودهنگام نیازهای همه، ساده ترین راه برای حفظ یک پروژه در مسیر و بودجه است.

“بسیاری از مردم فکر می کنند، “من پیشنهادات را دریافت می کنم و قیمت پایین را می پذیرم.” اما این نوع فرآیند می‌تواند منجر به هزینه‌های بالاتر زمانی شود که شما یا شخصی که با او کار می‌کنید اقلام را از دست بدهند، یا مواد با کیفیت پایین‌تر برای ماندن در قیمت پیشنهادی آن‌ها منجر شود. زمانی که با یک طراح/سازنده کار می کنید، قبل از سرمایه گذاری در طراحی کامل ساختمان، در بخش امکان سنجی پروژه خود سرمایه گذاری می کنید. به این ترتیب، می‌دانید که آیا بودجه‌ای دارید که برای کسب‌وکارتان کارآمد است یا خیر، و پروژه‌تان را بدون بودجه قطعی ادامه نمی‌دهید.»

هیل می‌گوید: «در تزئینات اتاق خود، به عنوان مثال پوشش‌های کف، انواع دیوارها، زهکشی‌ها، مهار، روشنایی، دمای اتاق و غیره، مشخص باشید. تفاوت زیادی بین نگه داشتن یک اتاق در دمای 34 درجه فارنهایت در مقابل 40 درجه فارنهایت وجود دارد. هر گونه اضافه شدن پس از این واقعیت برای شما بسیار بیشتر از زمانی است که در پیشنهاد اصلی گنجانده شده بود. اگر تیم داخلی ندارید که بتواند معیارهای طراحی و عملکرد را تعیین کند، باید به دنبال کمک خارجی باشید.

 

همچنین ارتباط بسیار زیادی بین پایبندی به برنامه و ماندن در بودجه وجود دارد.

 

بهینه سازی تسهیلات برای بهره وری انرژی

استفاده از عناصر کارآمد انرژی می تواند تا حد زیادی در جبران هزینه های یک تاسیسات جدید پر از سیستم های تبرید گران قیمت کمک کند.

 

به گفته هیل، اقدامات حین ساخت مانند نصب عایق بیشتر سقف و دیوار، آب بندی مناسب اسکله، باز و بسته شدن سریع درها در مناطق سردخانه، فن های تهویه هوا و سنسورهای نور خودکار همگی عالی هستند. «مشخص کنید چه چیزی برای موفقیت کسب و کارتان مهم است. شما همیشه می توانید یک قطعه اضافی از تجهیزات خریداری کنید یا در آینده مبلمان اداری را ارتقا دهید.

منبع: مجله june-2017  Produce Processing  صفحه 19

 

بدون ديگاه

ارسال نظر